Hírek
2020. Augusztus 31. 17:11, hétfő |
Külföld
Forrás: Pogár Demeter, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: mti
Ötezerhez közelít az új koronavírus-fertőzöttek száma Oroszországban

Oroszországban a koronavírussal fertőzöttek száma az elmúlt nap alatt 4993-nal 995 319-ra emelkedett a hétfőn közölt hivatalos adatok szerint.
A napi növekmény immár 16. napja nem haladja meg az ötezer főt, de a mutató az elmúlt öt napban emelkedést mutatott. A terjedés üteme 0,5 százalékos, az új esetek 27,2 százaléka tünetmentes.
Oroszország a negyedik helyen áll a világon a kimutatott koronavírus-fertőzések számát tekintve az Egyesült Államok (5 997 164), Brazília (3 862 311) és India (3 621 245) után.
Az aktív esetek száma 2505-tel 168 756-ra nőtt. A halálozások száma 83-mal 17 176-ra, a felépüléseké pedig 2405-tel 809 387-re emelkedett.
Az országban a járvány kezdete óta több mint 36,6 millió, az elmúlt nap folyamán pedig mintegy 259 ezer laboratóriumi tesztet végeztek el. Koronavírus-fertőzés gyanújával 211 940 embert tartanak orvosi megfigyelés alatt.
A koronavírus-fertőzésen átesett Alekszandr Novak orosz energiaügyi miniszter hétfőn, három negatív teszteredmény után visszatért hivatalába. A SARS-CoV-2 vírust augusztus 18-án mutatták ki a tárcavezető szervezetében. Az orosz kormánynak eddig legkevesebb öt tagja esett át a Covid-19 betegségen, köztük Mihail Misusztyin miniszterelnök is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:36, hétfő | Külföld
Orosz tisztségviselő: újabb kapcsolatfelvételek várhatók Moszkva és Washington között
2025. Április 07. 07:32, hétfő | Külföld
A kolozsvári ügyészség szerint nem volt etnikai indíttatású a kolozsvári magyar fiatal elleni támadás
Nem volt etnikai indíttatású a 19 éves kolozsvári magyar fiatal elleni támadás, ugyanakkor támadóját 60 napra bűnügyi felügyelet alá helyezték
2025. Április 06. 08:08, vasárnap | Külföld
Donald Trump \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert
Donald Trump elnök \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.
2025. Április 05. 07:54, szombat | Külföld
Donald Trump meghosszabbította a TikTok amerikai működését a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodás érdekében
Donald Trump meghosszabbította a TikTok kínai tulajdonú videómegosztó amerikai működését annak érdekében, hogy véglegesítsék a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodást.