Városlista
2026. január 27, kedd - Angelika

Hírek

2019. Június 25. 05:00, kedd | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Őrizetbe vettek egy férfit, aki merényletet tervezett a brüsszeli amerikai nagykövetség ellen

Őrizetbe vettek egy férfit, aki merényletet tervezett a brüsszeli amerikai nagykövetség ellen

A belga hatóságok őrizetbe vettek egy férfit, aki a gyanú szerint merényletet tervezett az Egyesült Államok brüsszeli nagykövetsége ellen - jelentette be a helyi szövetségi ügyészség hétfőn.

A hivatalos tájékoztatás szerint szombaton őrizetbe vették, mostanra pedig terrorcselekmény előkészítése miatt már vád alá is helyezték a belga állampolgárságú gyanúsítottat, aki azonban tagadja, hogy merényletet akart elkövetni.

Az RTBF közszolgálati csatorna arról számolt be, hogy a férfi egy ideje rendőrségi megfigyelés alatt állt, és az utóbbi időben többször is gyanúsan viselkedett az amerikai diplomáciai képviselet közelében.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld

Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt

osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.

2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld

Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt

Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.

2026. Január 24. 08:14, szombat | Külföld

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé

Hatalmas amerikai hadiflotta tart Irán felé – jelentette be Donald Trump amerikai elnök, ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy nem lesz szükség a hajók bevetésére.

2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld

Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament

Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.