Hírek
2020. December 09. 15:46, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Óriási az érdeklődés a vakcina iránt

Nemrég indult a regisztráció a koronavírus elleni oltásra, és már most látszik, hogy óriási az érdeklődés - mondta a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára szerdán.
Dömötör Csaba a kormány Facebook-oldalára feltett videóban elmondta, a regisztrálók száma egy nap alatt meghaladta a 100 ezret.
"A regisztrációval egyrészt mindenki jelezheti az oltás iránti igényét, másrészt, ha szeretne, akkor rendszeres tájékoztatást kaphat az oltással kapcsolatos fejleményekről" - hívta fel a figyelmet az államtitkár.
Közölte azt is, a kormány már több mint 17 millió oltóanyagot kötött le különböző gyártóknál. A tömeges oltások akkor kezdődhetnek - fűzte hozzá Dömötör Csaba -, ha az egészségügyi hatóságok engedélyezik a vakcinát vagy vakcinákat.
Az államtitkár elmondta, arra biztatnak mindenkit, hogy regisztráljon a vakcinainfo.gov.hu oldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 13. 07:49, hétfő | Belföld
Mától elérhető a fix 3 százalékos hitelprogram indul a kis- és közepes vállalkozások számára
2025. Október 12. 08:25, vasárnap | Belföld
Stratégiai partnerséget kötött a 4iG Űr és Védelmi Zrt.-vel a Széchenyi István Egyetem
Stratégiai együttműködési megállapodást írt alá a 4iG Űr és Védelmi Zrt., valamint a győri Széchenyi István Egyetem Budapesten - közölte az egyetem az MTI-vel pénteken.
2025. Október 12. 08:21, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen
A mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen - írta Orbán Viktor miniszterelnök szombat reggeli Facebook bejegyzésében.
2025. Október 11. 08:36, szombat | Belföld
Leslie Mandoki – az 50 éves szabadságvágy ünneplése a Bajor Szabad Államban is
Leslie Mandoki megkapta a Bajor Szabad Államban a rangos és nagy nemzetközi visszhangot kiváltó Pro Meritis Scientiae et Litterarum díjat.