Hírek
2025. Április 01. 07:20, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: nem lesz könnyű felszámolni a kábítószer-hálózatot, de kitartóak vagyunk
Nem lesz könnyű felszámolni, de kitartóak vagyunk (…), addig fogjuk folytatni, amíg fel nem számoljuk és meg nem szabadítjuk magukat a kábítószer-hálózattól - jelentette ki hétfőn a miniszterelnök a Heves vármegyei Tarnazsadányban tartott utcafórumán, miután egyeztetett Horváth Lászlóval, a kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztossal, valamint a környező, kábítószerrel súlyosan fertőzött települések vezetőivel.
Orbán Viktor Facebook-oldalán közétett videójában úgy fogalmazott: baj van, mert elszaporodtak azok a kábítószerek, amely tönkreteszik a gyermekeinket és a felnőtteket is, ezen a környéken különösképpen. Azon vagyok, hogy ezt megszüntessük - mondta a miniszterelnök.
A kormányfő úgy fogalmazott,
azért érkezett a településre, hogy a kábítószer-problémát felszámolják, de az nem lesz egyszerű munka, mert "nagyon sok pénz van benne és nagyon sok ember próbál ebből megélni úgy, hogy közben tönkreteszik a gyerekeinket".
Orbán Viktor azt mondta, a cél, hogy az emberek normálisan tudjanak élni, úgy, ahogy a kábítószer előtti időben lehetett.
A miniszterelnök szólt az Országgyűlés elé beterjesztett törvényekről is, "amelyek az asszonyokat támogatják".
Kijelentette, azoknak, akik dolgoznak, a gyermekek után járó adókedvezményük emelkedni fog, akiknek pedig már idősebb gyermekeik vannak és dolgoznak, azoknak életük végéig nem kell adót fizetniük.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 11:00, vasárnap | Belföld
Gulyás Gergely: Magyar Péter első miniszterelnöki megszólalása komoly kétséget ébresztett
2026. Május 10. 08:29, vasárnap | Belföld
Forsthoffer Ágnes: új korszakot kezdünk a magyar parlamentáris demokrácia történetében
2026. Május 09. 19:36, szombat | Belföld
Magyar Péter: a mai nap annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni
A mai nap egy közösen megtett hosszú útnak és annak a közös hitnek a beteljesedése, hogy Magyarország képes újra talpra állni, újra hinni önmagában, és újra közös hazája lenni minden magyar embernek
