Hírek
2025. Március 11. 07:36, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: a száj- és körömfájás fertőzés továbbterjedését meg kell akadályozni
A száj- és körömfájás fertőzés továbbterjedését meg kell akadályozni, ezért minden állattartó kövesse a hatóságok utasításait – kérte a miniszterelnök Facebook-oldalára hétfőn feltöltött videójában.
Orbán Viktor a videóban az elől a Győr-Moson-Sopron vármegyei Kisbajcs határában levő állattartó telep elől jelentkezett, ahol azonosították a száj- és körömfájás fertőzés vírusát.
Közölte, a teendő az, hogy az állományt ki kell irtani, a fertőzést lokalizálni kell, és meg kell akadályozni a továbbterjedést.
A miniszterelnök jelezte, az összes szakember, aki ehhez szükséges, rendelkezésre áll, a pénzügyi források szintén rendelkezésre állnak, Nagy István agrárminiszter – aki maga is Győr-Moson-Sopron vármegyei – a helyszínen ellenőrzi és irányítja a védekezés munkálatait.
Orbán Viktor arra kért mindenkit, hogy a hatóságok felhívásait tartsák be.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 10:00, vasárnap | Belföld
Már elérhetők az adóbevallási tervezetek
2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Belföld
Március 15. - Kitüntetések - Kossuth-díj
2026. Március 15. 08:07, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás: a magyar tudomány és kultúra képviselői összefognak minket
2026. Március 14. 13:00, szombat | Belföld
Steiner Attila: 31,5 milliárd forintból újulnak meg kórházak az országban
Nyolc kórház energetikai fejlesztésére nyílik lehetőség 31,5 milliárd forint uniós forrásból - jelentette be az Energiaügyi Minisztérium energetikáért felelős államtitkára pénteken Budapesten.
