Hírek
2018. Június 23. 05:02, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Optimális a Balaton vízállása

Jelenleg 125 centiméter, vagyis optimális a Balaton vízállása, a Sió zsilipje pedig május óta zárva van - mondta a Magyar Hírlapnak az Országos Vízügyi Főigazgatóság szóvivője.
Siklós Gabriella a lap pénteki számában emlékeztetett arra, hogy a tó szintjének 120 és 126 centiméter között kell lennie. A fő vízutánpótlás a Zala folyóból érkezik, jelenleg másodpercenként 11,5 köbméter. A párolgás a napokban 4,6 milliméter volt.
A Balaton óriási, csaknem hatszáz négyzetkilométeres vízfelület - a tó vízmennyisége 1,8 milliárd köbméter -, és szélsőséges esetben naponta akár hatmillió köbméter is elpárologhat belőle. A szakember összehasonlításképpen elmondta: a budapesti napi rekord vízfogyasztás kevéssel 1,3 millió köbméter fölött volt.
Siklós Gabriella beszélt arról is, hogy komoly modellszámítások előzik meg azt, hogy mikor nyitják ki a Sió zsilipjét, és az időjárás csak az egyik tényező.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld
Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett
A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.
2025. Június 04. 07:03, szerda | Belföld
Kapu Tibor várhatóan június 10-én indul a Nemzetközi Űrállomásra
2025. Június 03. 07:42, kedd | Belföld
Karácsony Gergely: pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban
Pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban a kormánynak szóló első figyelmeztetésként - jelentette be közösségi oldalán Budapest főpolgármestere.