Hírek
2013. Március 02. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mno.hu
Olaszok faragtak kombit az Aston Martinból

Az Aston Martin és a Bertone stúdió mintegy hatvanéves együttműködése csodás modelleket teremtett, s ezúttal sincs másképp: íme a Bertone Jet 2+2. Egy ügyfél kérése szerint elkészített brit négyülésesből mindössze egyetlen példányt építenek, de a végeredmény bizony szériagyártásban is megállná a helyét, hiszen talán a legszebb volna a kategóriájában.
Az autótervezésben vitathatatlan érdemeket szerzett Bertone és az Aston Martin közötti együttműködés immár hatvanéves múltra tekint vissza, ráadásul a brit manufaktúra éppen idén ünnepli 100 esztendős jubileumát, ami kiváló okot szolgáltat arra, hogy igazi különlegességek lássanak napvilágot. Noha legutoljára kizárólag a talján stúdió cégigazgatója, Lilli Bertone számára készülhetett puttonyos Aston, most egy magánügyfél kívánsága is meghallgatásra lelt.
Az olaszok nem voltak restek munkához látni, hogy kiemelt megrendelőjük kívánságára tradicionális kézimunkával alkossák meg a Jet 2+2 elnevezésű kocsit, amely tulajdonképpen a négyajtós Rapide kombi átiratának tekinthető. Az ismeretlen gyűjtő nemcsak a hátsót szabatta át, a teljes fejlesztési folyamatot felügyelte, s végezetül a kárpitozást és a fényezést is ő választotta ki. A karosszériából ugyan csak egyetlen darab készül, de a különlegesség bizonyosan megtekinthető lesz a napokon belül startoló genfi autószalonon, így talán mások is ihletet kapnak ahhoz, hogy igazi unikumokat készíttessenek maguknak.
Ami a hajtásláncot illeti, ott minden változatlan maradt, azaz a V12-es továbbra is 600 newtonméter nyomatékkal és 476 lóerő teljesítménnyel ríkatja meg a hátsó kerekek abroncsait, és nagyságrendileg 5 szekundumos sprintidőt szavatol.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában
2025. Július 22. 07:24, kedd | Belföld
Társadalmi egyeztetésre bocsátották az Otthon Start hitel részletszabályait
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta a 3 százalékos otthonteremtési hitel részletszabályait tartalmazó kormányrendeletet - közölte a Miniszterelnökség hétfőn az MTI-vel.