Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2017. Április 13. 13:37, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Nőnek és orvosnak adta ki magát egy kuruzsló férfi

Nőnek és orvosnak adta ki magát egy kuruzsló férfi

Kuruzslás miatt emelt vádat a Pásztói Járási Ügyészség egy 31 éves, gyöngyösi férfi ellen, aki nőnek és orvosnak adta ki magát, és doktornőként praktizált egy Nógrád megyei faluban

- közölte a Nógrád Megyei Főügyészség helyettes vezetője csütörtökön az MTI-vel.
Sziliné Séber Anita ismertette: a vádlott tavaly nyáron megismerkedett egy férfival, akinek dr. R. Rita Tímea néven mutatkozott be és valótlanul azt állította, hogy orvosként dolgozik, korábban több kórházat is vezetett, holott nem volt orvosi végzettsége.

A megismerkedés után az elkövető a férfi otthonában tartott orvosi ügyeletet úgy, hogy a héhalmi orvosi ügyelet pótorvosának adta ki magát. Itt - 2016 júliusától augusztus végéig - 22 óra és 5 óra között több embert is rendszeresen orvosi ellátásban részesített.

A hozzá forduló betegeket megvizsgálta, a betegségüket "diagnosztizálta", és kezelte is őket. Egyik betegének a fájó nyakát például krémmel megmasszírozta, és injekciót is adott be neki. Annak a betegének, aki szédülés miatt fordult hozzá, azt állította, hogy a mobiltelefonjával megmérte a vérnyomását és EKG-vizsgálatot is végzett rajta. Ez alapján korábbi szívritmuszavart diagnosztizált és nyugtató szedését javasolta neki. Más betegei esetében szintén úgy tett, mintha a mobiltelefonja segítségével ultrahangos vizsgálatot végzett volna, egy egyébként nem várandós pacienséről pedig megállapította, hogy 3 hét és 6 napos terhes.

Az álorvost végül egy lakossági bejelentés buktatta le.

A Pásztói Járási Ügyészség a vádlottal szemben felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását és a több mint százezer forint bűnügyi költség megfizettetését indítványozta vádiratában.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld

Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel

Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.

2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld

Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében

Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.