Hírek
2017. November 06. 09:35, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Nincs magyar áldozata a texasi támadásnak

A helyi hatóságoktól kapott információk alapján nincs magyar áldozata a dél-texasi Sutherland Springsben vasárnap történt támadásnak - közölte a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) hétfőn az MTI-vel.
Mint írták, a tárca megdöbbenéssel értesült a Sutherland Springs baptista templomában történt, 26 áldozatot követelő lövöldözésről, és "elítéli az aljas és semmivel nem igazolható erőszakos cselekedetet".
Kiemelték: "e nehéz órákban Magyarország az Egyesült Államok mellett áll, hű szövetségesként".
A KKM részvétét fejezte ki az elhunytak családtagjainak és gyors felépülést kívánt a sebesülteknek.
A dél-texasi Sutherland Springs templomában vasárnap délben egy ámokfutó lövöldözött, a halálos áldozatok száma 26, a sebesülteké pedig meghaladja a harmincat. A támadó - egy egykori katona - egyelőre tisztázatlan körülmények között meghalt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 30. 07:33, szerda | Külföld
Fegyveres támadás történt egy New York-i felhőkarcolóban, többen meghaltak
Két biztonsági őr és két irodai alkalmazott halt meg a New York-i felhőkarcolóban hétfő este történt fegyveres támadásban – derül ki az erőszakos cselekménnyel kapcsolatban kedden nyilvánosságra hozott részletekből.
2025. Július 29. 07:45, kedd | Külföld
Parajd - Bevezették a Korond-patak vizét a bánya fölött megépített csőrendszerbe
Bevezették hétfő hajnalban az elárasztott parajdi sóbánya fölött folyó Korond-patak vizét az ebből a célból épített csőrendszerbe, és ezzel végéhez közelednek a bányánál zajló sürgősségi munkálatok
2025. Július 29. 07:38, kedd | Külföld
Donald Trump bejelentette, hogy 10-12 napos határidőt szab a háború megállítására
Donald Trump amerikai elnök hétfőn közölte, hogy új, 10-12 napos határidőt szab az ukrajnai háború megállítására, amivel lerövidítette a július közepén általa adott 50 napos határidőt.
2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld
Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben
Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.