Városlista
2026. január 31, szombat - Marcella

Hírek

2012. Február 02. 14:55, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI Fotó: Kovács Attila

Néphagyomány - Meglátta árnyékát az állatkerti medve

Néphagyomány - Meglátta árnyékát az állatkerti medve

Egy medve lépdel a napsütésben, a Fővárosi Állat- és Növénykert kifutójában, ahol megláthatta az árnyékát.

A néphagyomány szerint a medvék gyertyaszentelő Boldogasszony napján, azaz február 2-án merészkednek elő barlangjukból, és az ekkor tapasztalt időjárás alapján döntenek arról, hogy folytassák-e a téli nyugalmi periódust, vagy készülődjenek a tavasz beköszöntére. A népi időjóslás szerint, ha február 2-án jó idő van, és a medve meglátja az árnyékát, akkor az a tél elhúzódására utal, ha viszont az idő kevésbé jó, nem látszik a medve árnyéka, akkor a tél már nem tart sokáig.

Címkék: Néphagyomány

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 31. 13:00, szombat | Belföld

Soltész Miklós: a béke reményének át kell hatnia gondolatainkat, szívünket és tetteinket

- jelentette ki a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára pénteken a Bács-Kiskun vármegyei Kunszentmiklóson.

2026. Január 31. 12:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter végre megszólalt a Benes-dekrétumok ügyében

Egy szlovákiai magyar politikust elvittek a rendőrök a pozsonyi tüntetésről.

2026. Január 31. 10:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: az Audi győri gyára folyamatosan növeli a termelését

Az Audi győri gyára nagyon sikeres, folyamatosan növeli a termelését, és idén új elektromos motortípus gyártását is megkezdik - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a tárca közlése szerint pénteken Budapesten.

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.