Hírek
2017. Június 09. 11:48, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Némileg mérséklődik a meleg a hétvégén

A következő napokban is sok lesz a napsütés, de szombaton hidegfront vonul át a Kárpát-medence fölött, a hét végére némileg mérséklődik a meleg, de többfelé így is 30 Celsius-fok közeli maximumok várhatók
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Szombaton a hosszabb-rövidebb napos időszakok mellett szórványosan várható zápor, keleten néhol zivatar is lehet. Emellett többfelé megerősödik a szél, zivatar környezetében viharos széllökés is valószínű. A leghidegebb órákban 9-15 fok lehet. Napközben 24-30 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap élénk, helyenként erős lesz a szél. Nyugaton túlnyomóan derült idő lesz többórás napsütéssel, keleten néhol kialakulhat zápor. A minimumhőmérséklet 9-15 fok között valószínű. A nappali maximumok 23-28 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld
Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe
Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.
2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé
A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin
2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld
Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett
A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.