Városlista
2025. november 1, szombat - Marianna

Hírek

2020. Január 08. 18:20, szerda | Helyi
Forrás: Arany-Tóth Attila közönségkapcsolati munkatárs Emlékpont

Nemes Fekete Edit kerámiaművészete- könyvbemutató az Alföldi Galériában

Nemes Fekete Edit kerámiaművészete- könyvbemutató az Alföldi Galériában

2020. január 15-én 16 órakor az Alföldi Galériában bemutatásra kerül Nemes Fekete Edit keramikusművészete című kötet.

Az eseményen köszöntőt mond Dr. Miklós Péter múzeumigazgató

A beszélgetés résztvevői:

  • Nemes Fekete Edit keramikusművész
  • Dr. Ninkov K. Olga művészettörténész
  • a kötet szerzője, Pannonhalmi Zsuzsa keramikusművész
  • Virág Gábor, a Forum Könyvkiadó vezetője
  • Képiró Ágnes művészettörténész

Nemes Fekete Edit több mint öt évtizedes pályája felöleli a vajdasági kerámiaművészet indulását és virágkorát, valamint a kilencvenes évek és a kétezres évek első két évtizedének korszakát.

A könyv hódmezővásárhelyi bemutatója egybeesik a művésznő Átívelés című tárlatával, amely 2019. december 10-én nyílt meg az Alföldi Galériában. A tárlaton néhány olyan alkotás is látható, amely a Hódmezővásárhelyi Kerámia Szimpóziumon keletkezett. Nemes Fekete Edit ugyanis 2001-ben, 2007-ben, 2010-ben, 2012-ben, és 2017-ben volt a nemzetközi hírű Vásárhelyi Kerámia Szimpózium résztvevője.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. November 01. 08:57, szombat | Életmód

Halottak napja - Országszerte hosszabb ideig tartanak nyitva a temetők

2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon

Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek