2024. április 29, hétfő - Péter

2016. Április 24. 12:20, vasárnap | Helyi
Forrás: Martonosi János sajtófőnök

NEM VOLT ESÉLY A GYŐZELEMRE

Nem sok esélyt hagyott a győzelemre a Bonyhád a Vásárhelyi Kosársulinak szombat este.

A két gárda a 9-16. helyért zajló rájátszásban másodszor találkoztak. A 101-79-es bonyhádi siker azt jelenti, hogy a kék-sárgák a legjobb esetben a 13. helyen végezhetnek a bajnokságban.

A bonyhádiak gyorsan a vendégek tudtára adták, hogy ezen az estén csak ők nyerhetnek. 8-0-nál rezdült meg először a háló a gyűrűjükön, ekkor Mócsai volt eredményes büntetőből. Pappal és Kováccsal visszont nem bírtak, így a kiszünetre kilenccel mentek a Tolna megyeiek, akik a félidő előtt sem álltak le, és újabb kilenc ponttal mentek el. A Kosársuliban a találkozón 20 pontig jutó Czibere próbálta tartani a lelket, de ez is csak arra volt elég, hogy a félidőben 54-36 álljon az eredményjelzőn.

A bonyhádiak ezután sem álltak le, be akarták biztosítani a győzelmüket, és az előre lépést a 9. hely felé. A harmadik periódus végén már lehetett tudni, hogy ők hagyhatják el sikerrel a parkettet. Jilling és Tömösváry volt leginkább elemében ez idő tájt. A másik oldalon Vas gyártotta a pontokat.

A zárójátékrész volt az egyetlen, amit a Vásárhely hozni tudott, de csak csekély 2 pontot tudtak ledolgozni hátrányukból. Ennek köszönhetően eldőlt, hogy dr. Elek András tanítványai a 13. helyért folyó küzdelmekben folytatjatják a következő hetekben.

Metal-Work Bonyhád - Vásárhelyi Kosársuli 101-79 (26-17, 28-19, 28-22, 19-21)
NBI B csoport, rájátszás a 9-16. helyért vezette: Sabáli L., Reisz P. és Németh S.
Bonyhád Városi Sportcsarnok, 100 néző.

Kosársuli: KELEMEN 15/12, CZIBERE 20/3, Mócsai 7, VAS 15/6, Varga D. 4,
csere: Nagy -, Rostás G. 3, Pavlovic 11/6, Kis Molnár -, Wirth 4.
Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: "Hazai pályán ennyivel jobb csapat a Bonyhád."

2024. Április 28. 09:04, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2024. Április 28. 09:02, vasárnap | Sport

Diósgyőri döntetlenjével a Kecskemét is biztos bennmaradó

A Diósgyőr gól nélküli döntetlent játszott a vendég Kecskeméttel a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának szombati játéknapján.

2024. Április 28. 08:59, vasárnap | Külföld

Épületek tucatjai semmisültek meg a tornádókban az Egyesült Államok középső részén

Többen megsérültek és lakóépületek tucatjai semmisültek meg az Egyesült Államok középső részén tomboló tornádókban - derült ki a helyi idő szerint szombat reggeli összegzésekből.

2024. Április 28. 08:58, vasárnap | Sport

Női kézilabda BL - Egygólos hátrányban a Ferencváros a negyeddöntőben

A legutóbb ezüstérmes Ferencváros házigazdaként 26-25-re kikapott az elmúlt kiírásban negyedik helyezett dán Esbjergtől a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, szombaton.