2015. November 30. 13:53, hétfő | Helyi sport
Forrás: Martonosi János-sajtófőnök

Nem tudott győzni a Vásárhely

Ismét nem tudott győzni idegenben a Vásárhelyi Kosársuli.

A kék-sárgák ezúttal a Miskolc otthonában maradtak alul az NBI B csoportos kosárlabda bajnokságban. Dr. Elek András tanítványai így 2-4-s mutatóval várják a jövő szombati, Eger elleni hazai találkozójukat.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok az első percekben. 7-7 után viszont kicsit elléptek a hazaiak, akiknél Szojka volt ekkor a legeredményesebb, míg a másik oldalon Vas vitte a prímet. A csereként beálló Wirth két hármasával már a Kosársuli volt fórban. (15-19)

A második negyed azonban már 21-21-nél indult. Ám Tóth Tamás és Drahos pontjaival meglógtak a borsodiak. Nem nagyon tudtak ekkor mit kezdeni a 7 pontos hátránnyal Csorvásiék, akiknek csak arra volt erejük, hogy a félidőre csak 10 pontra szakadjanak le ellenfelüktől. (45-35)

Vas és Csorvási vezérletével rohamot indítottak a hódmezővásárhelyiek, akik Wirth újabb trojkájával 1 egységre zárkóztak fel. (47-46) Ám az ex-vásárhelyi kedvenc, Drahos továbblendítette a Miskolcot a holtponton, így megint 8-ra duzzadt differencia. Bár a kék-sárgák újra közelebb tudtak lopózni, de csak átmenetileg. A zárójátékrész előtt 61-52 állt az eredményjelzőn.

A pihenő után gyorsan dűlőre akarta vinni a dolgot a Miskolc, ami sikerült is nekik, mivel három perc alatt 18-cal húztak el Vas Péteréktől. (71-53) Innen már nem igazán volt visszaút a Kosársulinak, igaz a végére még vissza tudtak jönni 7 pontra. A hódmezővásárhelyiek ezzel negyedik vereségüket szenvedték el a 2015-16-os idényben. Jövő szombaton az Eger ellen javíthatnak a Hódtói Sportcsarnokban.

MEAFC – Vásárhelyi Kosársuli 79-72 (21-21, 24-14, 16-17, 18-20)

NBI B csoport, 6. forduló, Miskolc, Vezette: Rácz Zs., Sértö R. és Kapusi G.
Miskolci Egyetem, Körcsarnok 200 néző.

MEAFC: DRAHOS (22/3), Szepesi (4), Tóth T. (7/3), SZOJKA (16), ENDRÉSZ (8).
Csere: Kiss (6), Galló (6), Fazekas (6), Tóth G. (2), Orosz (2).

Edző: Bene Szilárd és dr. Fejes János

Vásárhely: Vejinovics 10/3, Nagy 6, VAS 15/9, Varga D. 13, CSORVÁSI 14.
Csere: Pavlovic -, Varga Z. 2, Wirth 12/9, Czibere -, Horváth M -., Mócsai -.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: „Drahos Gáborék hülyét csináltak belőlünk, de nem sajnálom tőle, mert mindig ő volt a kedvenc játékosom.”

2024. Április 28. 09:04, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2024. Április 28. 09:02, vasárnap | Sport

Diósgyőri döntetlenjével a Kecskemét is biztos bennmaradó

A Diósgyőr gól nélküli döntetlent játszott a vendég Kecskeméttel a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának szombati játéknapján.

2024. Április 28. 08:59, vasárnap | Külföld

Épületek tucatjai semmisültek meg a tornádókban az Egyesült Államok középső részén

Többen megsérültek és lakóépületek tucatjai semmisültek meg az Egyesült Államok középső részén tomboló tornádókban - derült ki a helyi idő szerint szombat reggeli összegzésekből.

2024. Április 28. 08:58, vasárnap | Sport

Női kézilabda BL - Egygólos hátrányban a Ferencváros a negyeddöntőben

A legutóbb ezüstérmes Ferencváros házigazdaként 26-25-re kikapott az elmúlt kiírásban negyedik helyezett dán Esbjergtől a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, szombaton.