2015. Június 15. 15:34, hétfő | Helyi sport
Forrás: Martonosi János-sajtófőnök

NEGYEDIK LETT A KOSÁRSULI

Idei harmadik salgótarjáni fellépésén sem tudott nyerni a Vásárhelyi Kosársuli.

A gárdának azonban utolsó szezonbeli mérkőzését követően sem kell szégyenkeznie. A bajnokság előtt kitűzött célt ugyanis túlteljesítették: nem csak a keleti csoport legjobb négy gárdája közé jutottak be, hanem a konferencia bajnoki cím után majdnem a bronzérmet is elcsípték az NBI B-ben.

A kék-sárgák az első negyedet még egálra hozták(17-17), de a második periódusban a rossz támadójátékuk miatt leszakadtak a hazaiaktól, akik a Gorski-Madár-Szabó trió vezetésével 12-vel léptek meg a nagyszünet előtt. A vendégekben a meccsen 19 pontot gyűjtő Czibere tartotta a lelket.

A fordulást követően csak néhány pontot tudott faragni hátrányából a Vásárhely, de a 10 pont körüli különbség állandósulni látszott. Nem vitte túlzásba a két együttes a pontgyártást: ebben 10 perc 12-11lett az eredmény. Az igencsak gyenge támadójátékot a csapatok dobószázalékai is mutatják, Vulticsék 42, míg Vasék 34 százalékos pontossággal tüzeltek.

A zárójátékrészben beindultak a tarjániak, és hat perc alatt 17 pontra növelték az előnyüket. Madár villogott leginkább ebben az időszakban. A 70-56-os végeredmény végül Rostás Imre közelijével alakult ki.

A Vásárhelyi Kosársulinak ezzel befejeződött a 2014-15-ös bajnoki idény. Dr. Elek András fiai a most elszenvedett vereséggel együtt eredményes szezont zártak: a Debrecen elleni ki-ki meccsen megnyerték az alapszakaszt, valamint ezüstérmet szereztek a Hepp Kupában.

Konecranes-Salgótarjáni KSE – Vásárhelyi Kosársuli 70–56 (17–17, 28–16, 12–11, 13–12)

NB I/B, mérkőzés a 3. helyért, harmadik mérkőzés, Salgótarjáni Városi Sportcsarnok.

Salgótarján: SZABÓ P. 13/9, MADÁR 14/9, Oluic 2, Tutus 8, VULETICS 15.

Csere: Papp I. 4, Schéda 3/3, Gorszkij 7, Pribics, Czuprák 3, Dániel P. 1.

Edző: Papp Attila

Vásárhely: Vejinovics 7/3, CZIBERE 19/9, Vas P. 5/3, GENAL 11, Varga D. 8.

Csere: Gruda, Rostás I. 6, Mócsai, Kelemen.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András edző: „Ilyen gyenge támadójátékkal, különösen Salgótarjánban, nem lehet mérkőzést nyerni”

2024. Április 29. 06:00, hétfő | Külföld

Hivatalos meghívásra előre be nem jelentett látogatást kezdett Elon Musk Kínában

Elon Musk, a Tesla elektromosautó-vállalat vezetője a kínai nemzetközi kereskedelmi tanács meghívására előre be nem jelentett látogatást kezdett vasárnap az ázsiai országban, és találkozik magas rangú kínai vezetőkkel -

2024. Április 29. 06:00, hétfő | Belföld

Napos, száraz idő várható a jövő első felében

Napos, száraz, meleg idő várható a hét első felében, május 1-jén a délutáni órákban 24 Celsius-fok körüli csúcshőmérsékletre van kilátás.

2024. Április 29. 06:00, hétfő | Sport

Hat pontra faragta hátrányát a Kisvárda

Az utolsó előtti Kisvárda meglepetésre legyőzte vasárnap a második helyért harcoló, vendég Fehérvárt az NB1-ben, ezzel hat pontra faragta hátrányát a tizedik, már bennmaradó helyen álló Újpesttel szemben.

2024. Április 28. 09:04, vasárnap | Belföld