Hírek
2025. Január 25. 07:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
NAV: januártól új, kedvezményes adózású béren kívüli juttatások érhetők el

Január 1-től három újfajta támogatást adhat a munkáltató a munkavállalóknak béren kívüli juttatásként: a SZÉP-kártya 2025-ben lakásfelújításra is használható, az új, Aktív Magyarok alszámlára utalt összeg elkölthető sportra, aktív szabadidős tevékenységre, a 35 év alattiak pedig lakhatási támogatást kaphatnak - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal.
Az MTI-nek küldött pénteki közleményben kiemelik, hogy a SZÉP-kártyára utalt összeg egy része 2025-ben lakásfelújításra is fordítható, így többek között vasárut, építőanyagot, festéket, üveget, bútort, parkettát, valamint világítási eszközöket is lehet vásárolni belőle. Ugyanakkor szaunát, úszó- vagy masszázsmedencét nem lehet venni SZÉP-kártyára.
A lakásfelújításra 2025-ben költhető összeg a SZÉP-kártya-egyenleg 2025. január 1-jei nyitóegyenlegének és a 2025-ben a felhasználásig jóváírt támogatások együttes összegének 50 százalékát nem haladhatja meg.
Lakásfelújításra az előző évekről áthozott, illetve a 2025-ben a felhasználásig jóváírt támogatások összegének 50 százaléka használható fel - közölték.
A tájékoztató szerint január 1-től a SZÉP-kártya új, Aktív Magyarok alszámlájára utalt összeg sportolásra, mozgásra, aktív szabadidős programra használható fel. A támogatás Aktív Magyarok éves keretösszegig béren kívüli juttatásként adható, a SZÉP-kártya éves rekreációs keretösszegétől függetlenül.
Az Aktív Magyarok keretösszeg az adóéven belül több munkáltatótól együttvéve sem haladhatja meg a 120 ezer forintot, az ezen felül adott támogatás egyes meghatározott juttatásként adózik. Ez az összeg csak sportra, mozgásra költhető, nem utalható át a SZÉP-kártya más számlájára.
A lakásfelújítás és az aktív életmód támogatása mellett a harmadik új juttatás a fiatalok lakhatási támogatása.
A munkáltató 2025. január 1-től évente - béren kívüli juttatásként - akár 1,8 millió forinttal támogathatja a harmincöt év alatti dolgozóinak a lakhatását. Így az alkalmazottjának a lakásbérleti díjához vagy a lakáscélú hitelének a törlesztőrészletéhez járulhat hozzá - tájékoztatott a NAV.
Az új lehetőségek részletszabályairól további információ a Nemzeti Adó- és Vámhivatal honlapján érhető el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 14. 07:22, péntek | Belföld
Március 15. - Kövér László: a magyar szabadság íze soha nem felejthető
A magyar szabadság íze soha nem felejthető, és ahol a hősöket nem felejtik, ott mindig lesznek újak
2025. Március 14. 07:21, péntek | Belföld
A hétvégén is folytatódik a csapadékos idő és lehűlés kezdődik
A hétvégén is folytatódik a csapadékos idő, szombaton, a március 15-ei nemzeti ünnepen is országszerte várható eső, zápor, zivatar, és majd csak vasárnap csökken a csapadék esélye.
2025. Március 14. 07:19, péntek | Belföld
Március utolsó péntekén indul az idei balatoni személyhajózási szezon
Március 28-án, pénteken indul az idei, 179. személyhajózási szezon a Balatonon - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. a honlapján.
2025. Március 14. 07:17, péntek | Belföld
AM: eredményesek a ragadós száj- és körömfájás kapcsán megtett intézkedések
Eredményesek a magyar járványvédelmi intézkedések a ragadós száj- és körömfájás vírussal kapcsolatban, ezért az uniós országok feloldhatják a Magyarországgal szembeni behozatali korlátozásokat.