Városlista
2025. június 2, hétfő - Anita, Kármen

Hírek

2022. Augusztus 05. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Napsütés mellett zivatar is jöhet

Napsütés mellett zivatar is jöhet

Túlnyomóan napsütéses, meleg idő várható a hétvégén, de szombattól helyenként záporok, zivatarok is előfordulhatnak - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

Azt írták: pénteken túlnyomóan derült, napos, száraz idő várható, de elsősorban az Észak-Dunántúlon helyenként megélénkül a déli, délkeleti szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 31 és 37 fok között valószínű.

Szombaton is általában sok napsütés valószínű, de északnyugat felől egy front szakadozott felhőzete érkezik, míg délkeleten még alapvetően napos marad az idő. Helyenként - legkisebb eséllyel az Alföldön - előfordulhat zápor, zivatar is, az északira forduló szél pedig megélénkül, többfelé megerősödhet. A hajnali 15, 23 fokról délutánra 28 és 38 fok közé melegszik fel a levegő, a nyugati megyékben lesz hűvösebb.

Vasárnap Magyarország nagy részén számítani lehet több-kevesebb napsütésre a fátyol- és gomolyfelhők mellett, de átmenetileg erősen felhős területek is előfordulhatnak. Elszórtan zápor, zivatar is várható, és az északi, északkeleti szél többfelé erős lesz. Hajnalban 14, 21, délután 25, 33 fok valószínű, nyugaton lesz a hűvösebb, délkeleten a melegebb - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld

Parajd - Segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a sóbánya dolgozóinak családjait

Célzott segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a víz alá került parajdi sóbánya dolgozóinak családjait, és a helyszínen egyeztet a helyi vezetőkkel - közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben vasárnap.

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld

Nagy Márton: kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása

Kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása Magyarország számára! - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán vasárnap délelőtt.

2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s

A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -

2025. Június 01. 08:20, vasárnap | Belföld

Vágujhelyi Ferenc: rekordot döntött az eSZJA