Városlista
2025. június 4, szerda - Bulcsú

Hírek

2020. Január 06. 16:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Nagy mennyiségű higanyt találtak egy családi házban Cereden

Nagy mennyiségű higanyt találtak egy családi házban Cereden

Nagy mennyiségű higanyt találtak hétfőn a Nógrád megyei Cereden, egy családi ház pincéjében - közölte az MTI-vel a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság hivatalvezetője.

Egyelőre vizsgálják, hogy miként került a házba a mintegy száz kilogrammnyi mérgező anyag.

Szeles Péter elmondta: a higanyt üvegedényekben tárolták, de az egyik edény teteje hiányzott, és a higany egy része a földre folyt. Hozzátette: a katasztrófavédelem munkatársai elvégezték a kármentesítést; értesítették a környezetvédelmi hatóságot és a vízügyi igazgatóságot, valamint a rendőrséget, hogy kiderítsék, hogyan került a házba a mérgező anyag.

A katasztrófavédelmi igazgatóságot a Dózsa György úti házban élő lakók értesítették, akik nemrégiben vásárolták meg az ingatlant - mondta a hivatalvezető.

Címkék: Cered, családi ház, higany

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld

Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett

A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.

2025. Június 03. 07:42, kedd | Belföld

Karácsony Gergely: pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban

Pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban a kormánynak szóló első figyelmeztetésként - jelentette be közösségi oldalán Budapest főpolgármestere.