Hírek
2012. Február 19. 07:13, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
MSZP: új nemzeti légitársaság kell

Új, üzleti alapokon működő légitársaság felállítását sürgette szombaton Józsa István, az MSZP gazdasági ügyekért felelős frakcióvezető-helyettese.
Az ellenzéki politikus szerint még meg vannak az alapok az újrakezdéshez. Az LMP a volt Malév-dolgozók állami támogatására kéri a kormányt.
Józsa István szerint nem csak lehetséges egy piacképes nemzeti légitársaság létrehozása – de szükséges is, miután az idegenforgalom visszaesett és a külföldi cégek fokozták aktivitásukat Magyarországon. Az MSZP-s képviselő hangsúlyozta, a Malév terheitől megszabaduló új nemzeti légitársaság átgondolt stratégiával piaci alapokon is rentábilis lehet, felállításához pedig még megvan a szükséges tehetség és tudás.
Józsa – aki a kormány tétovaságának és a Malév-vezetés ügyetlenségének tudta be a csődöt – arra is rámutatott, hogy a társaság alapításával nem szabad megvárni a Malév csődjét vizsgáló parlamenti bizottság munkájának végét, hiszen ez nagy időveszteség lenne, ami a piaci indulás esélyét is rontja. A politikus megerősítette, részt vesznek a bizottság munkájában, de a szerinte úgy lenne korrekt, ha a testület a Malév 1990-2012 közötti működését vizsgálja.
***
A legfrissebb hírek szerint a Malév dolgozók kifizetésére sincs már elég pénz” – írja közleményében az LMP, egyúttal felszólítva a kormányt: gondoskodjon megfelelően az állami vállalat munkavállalóiról. A párt szerint azonnali válságkezelő lépésekre van szükség a munkahelyüket elvesztő alkalmazottak, az érintett vállalkozások, valamint a helyi önkormányzat bevonásával.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 06. 09:15, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország azért vásárol orosz kőolajat, mert nincs más lehetősége
Magyarország azért vásárol nyíltan orosz kőolajat, mert nincsen más lehetősége, míg más európai országok azért vásárolnak titokban, kerülőúton orosz kőolajat, mert az olcsóbb
2025. Szeptember 06. 09:14, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: az Adaptive Hussars 2025 gyakorlat demonstrálja azt a képességet, ahová a honvédség eljutott
2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld
Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát
A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!