Városlista
2025. július 20, vasárnap - Illés

Hírek

2012. Április 29. 14:03, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Motoros felvonulás lesz Devecserben

Motoros felvonulás lesz Devecserben

Motoros felvonulás lesz április 30-án hétfőn Devecserben, a város önkormányzata a vörösiszap-katasztrófában nyújtott segítségért látja vendégül a magyar motoros társadalom tagjait.

Kovács László alpolgármester az MTI-nek vasárnap elmondta, a motorosok önzetlenül segítettek a devecserieknek a bajban, a katasztrófát követően azonnal gyűjtést szerveztek. – Akkor a motorosok csapata közel egymillió forintot gyűjtött össze, s most a vörösiszap utáni várost szeretnénk megmutatni nekik, s ígéretünknek megfelelően vendégül látjuk őket a megújult városban – tette hozzá.

A motorosok menete hétfőn délelőtt tízkor indul Budapestről, és többen csatlakoznak majd útközben Székesfehérvár, Csór, Várpalota környékéről is – mondta Horváth László, a szervező MZ Club Hungary egyesület vezetője. A gyűjtést 2010 októberében kezdték el Budapesten, egy-egy motoros 100 kilométernyi üzemanyag árát ajánlotta fel jótékony célokra.

A motoros felvonuláson várhatóan több mint 100, az ország különböző tájáról érkező motoros dübörög végig az úton, Budapestről, az egyik M7 melletti benzinkút parkolójából indulva. A menet a tervek szerint 13 órára érkezik Ajkára, s onnan rendőri felvezetéssel érkeznek Kolontáron át Devecserbe.

Az attrakció keretében az előzetesen regisztrált motorosok megtekintik a helyreállítást és az újjáépítést az iszapkatasztrófa sújtotta településeken.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.

2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld

Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya

Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank

2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld

Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet

A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza

2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról

A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál