Hírek
2020. Május 04. 16:07, hétfő |
Életmód
Forrás: mti
Mintegy 16 ezer erdei fülesbagoly telelt Magyarországon
Mintegy 16 ezer erdei fülesbagoly telelt Magyarország 631 településének 871 helyszínén a felmérések szerint - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn az MTI-vel.
Az MME január közepén a lakosság segítségét kérte a Magyarországon telelő erdei fülesbaglyok országos felméréséhez. A beérkezett adatok alapján Magyarország 631 településén, 871 helyszínen 16 ezer 82 erdei fülesbagoly telelt.
A felmérésben a lakosság mellett az MME Ragadozómadár-védelmi Szakosztálya, helyi csoportjai, munkatársai és önkéntesei, a nemzeti parkok természetvédelmi őrszolgálata, négy óvoda és hat általános iskola, összesen több mint ötszáz fő vett részt. Ennek köszönhetően Magyarország összes megyéjéből és a fővárosból is érkeztek megfigyelési adatok, 2020-ban pedig 201 olyan településről is kaptak információkat, amelyekről az előző évben nem.
Az évről évre bővülő adatsorokból sok következtetés vonható le. Az egyik legsokatmondóbb a hazai agrárgazdaságot érintő információcsoport, amely szerint a Magyarországon tartózkodó mintegy 16 ezer bagoly több mint 4 millió mezőgazdasági kárt is okozó rágcsálót pusztított el a 2019/2020-as telelési időszakban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 28. 07:34, kedd | Életmód
MME: a költési időszak előtt kell elvégezni a természetvédelmi szempontból érzékeny munkákat
2025. Október 28. 07:25, kedd | Életmód
A legjobb dokumentumfilm díját nyerte el Krakkóban a Krausz Ferencet bemutató alkotás
A legjobb dokumentumfilm díját nyerte el a krakkói Nemzetközi Tudományos és Technológiai Film Fesztiválon a Nobel-díjas magyar fizikust bemutató, Krausz Ferenc - Az elektronok nyomában című alkotás a hétvégén.
