Hírek
2012. Augusztus 05. 05:00, vasárnap |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Mi befolyásolja a gyerek pozitív testképét?
A legtöbb anya diétázik és negatív testképpel küzd, ami kihat a gyermekére is. Érdemes erre odafigyelni, mert a negatív testképpel rendelkező gyermeknek alacsony lesz az önbecsülése és nagy valószínűséggel étkezési problémákkal fog küzdeni. A Fox News most összegyűjtött néhány tanácsot, amivel pozitív testképet alakíthat ki gyermeke számára.
A pozitív testkép kialakítását már csecsemőkorban érdemes elkezdeni. Ilyenkor ugyanis le vannak nyűgözve saját kezüktől, lábaiktól, attól ahogyan totyognak és elkezdenek járni. Ha már ilyenkor táncol vagy pörög vele, csiklandozza, azzal segít kialakítani a gyermek testének önbecsülését.
Legyen mindig támogató, ne társuljon a pozitív önkép feltétlenül a vékonysághoz és a szépséghez, mert a gyermekre nem lehet ekkora nyomást gyakorolni, s ez a későbbiekben problémákhoz - étkezési zavarokhoz - vezethet.
Ugyanakkor fontos az egészséges táplálkozás megtanítása a gyermeknek, s az, hogyha már tele van a pocakja, akkor hagyja abba az evést.
Az is fontos, hogy ne beszéljen gyermekének saját diétájáról, fogyási kísérleteiről, mert a gyermek a hízástól való félelmet önmagára veszi. Ne kritizálja mások kinézetét gyermeke előtt, mert ezzel azt az üzenetet közvetíti, hogy a megjelenés nagyon fontos.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 14. 15:00, kedd | Életmód
Véget vetnek a kockázatos és elavult kémiai szúnyoggyérítésnek
A biológiai szúnyoggyérítés országos bevezetésének előkészítését jelentette be Gajdos László, a Tisza-kormány élő környezetért felelős minisztere.
2026. Július 14. 15:00, kedd | Életmód
Ursula von der Leyen: életkori korlátozásokra van szükség az internetes platformokon
2026. Július 13. 15:00, hétfő | Életmód
Magyar koprodukció kapta a filmkritikusok díját Karlovy Varyban
2026. Július 13. 14:00, hétfő | Életmód
Meghatározták az ajánlott építőipari rezsióradíj mértékét
Az építőipari rezsióradíj általános forgalmi adó (áfa) nélküli legkisebb mértéke 7830 forint óránként - a közlekedési és beruházási miniszter erről szóló rendelete pénteken jelent meg a Magyar Közlönyben.
