Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2025. Február 12. 07:40, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológia: ónos eső várható szerdán

Meteorológia: ónos eső várható szerdán

Ónos eső veszélye miatt szerdára másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Baranya, Bács-Kiskun, Somogy és Tolna vármegye területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.

Az MTI-hez kedden eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták, szerdán reggel délnyugat felől egy melegfronti csapadékzóna érkezik, amelyből délutánig a Dunántúlon, majd este, késő este már főként a középső országrészben és az Alföld déli részén várható csapadék.

Az északi részeken végig hószállingózás, gyenge havazás lehet a jellemző, de egy centiméternél kisebb mennyiség valószínű.
Délebbre a kezdeti havazást délnyugat felől fagyott eső, ónos eső, majd a nap második felében eső válthatja fel.

A Dunántúl középső és déli részein a kezdeti havazásból akár 3 centiméteres hóréteg is összejöhet. Kiemelten a Dél-Dunántúl déli felén szerdán napközben egyre inkább ónos esőbe válthat a csapadék, és akár vastagabb jégréteg is kialakulhat. Estétől az Alföld délnyugati része, főként Bács-Kiskun vármegye térsége is érintett lehet a jelentősebb ónos csapadéktól.

A csapadékzóna csütörtökre virradóra északkelet felé terjed, és az ország északkeleti felén is kisebb havazás kezdődhet, míg délen ónos eső, eső lehet már a fő csapadékforma, nyugaton szűnik a csapadék
- írták.

A meteorológiai szolgálat ezért szerdára a négy vármegye területére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki, többórás ónos eső várható, amelynek mennyisége meghaladhatja az 1 milliméternyit.

Csongrád-Csanád, Fejér, Veszprém, Zala vármegye területére pedig elsőfokú figyelmeztetés van érvényben gyenge ónos eső veszélye miatt.

Címkék: ónos eső

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.

2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld

NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest

Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;

2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld

Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok

Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán