Hírek
2024. Április 08. 11:30, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Meteorológia: június elejét idézte a hőmérséklet vasárnap
Június elejét idézte a hőmérsékletet vasárnap: a maximum-hőmérsékletek átlaga 25,1 Celsius-fok volt, ami a június 4-7. közötti időszak átlagára hasonlít - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán hétfőn.
Hozzátették: az észak-dunántúli hajnali hőmérsékleti értékek - 10-14 fok - megfelelnek az ilyenkor szokásos maximumoknak.
A bejegyzéshez készített infografika szerint vasárnap a legmelegebbet a Győr-Moson-Sopron vármegyében, Ikrény Dózsamajor állomáson mérték: 28,3 fokot, ami 0,2 fokkal maradt el az erre a napra vonatkozó melegrekordtól.
A HungaroMet közlése szerint vasárnap a napi maximum-hőmérséklet átlagosan 9,9 fokkal volt melegebb a klimatológiai átlagnál.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld
NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány
Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében
2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld
A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg
A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.
2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld
Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész
Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.
2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette
Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.
