Városlista
2026. július 13, hétfő - Jenő

Hírek

2024. Augusztus 11. 09:45, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológia: jövő péntekig újabb hőhullámra kell számítani, a hétvégén markáns hidegfront érkezhet

Meteorológia: jövő péntekig újabb hőhullámra kell számítani, a hétvégén markáns hidegfront érkezhet

Jövő péntekig újabb hőhullámra kell számítani Magyarország döntő részén, majd a következő hétvégén markáns hidegfront érkezhet - derül ki a HungaroMet Zrt. szombat délutáni videójából.

Az előrejelzés szerint a markáns ciklonok és frontjaik messze elkerülik a Kárpát-medence térségét. Az ország döntő részén 33-34 Celsius-fok közelében alakul a csúcshőmérséklet legalább jövő péntekig, és az éjszakák is kifejezetten enyhék lesznek. Számottevő csapadék nem várható, de kedden és szerdán a Dunántúlon egy-egy zápor, zivatar elképzelhető.

Jövő péntekig a déli vármegyékben 36-37 fok közelében alakulhatnak a csúcsértékek, és az éjszakák is kifejezetten melegek lesznek. Az északnyugati vármegyékben a következő napokban 30 fok közelében alakulnak a csúcshőmérsékletek, ami a hét második felében is csak 32-33 fok közelébe emelkedik.

Jövő szombaton egy markáns hidegfront érkezik északnyugat felől, amelynek hatására sokfelé várható zápor, zivatar, a front mögött pedig várhatóan érdemben visszaesik a hőmérséklet.

A HungaroMet Zrt. most vasárnapra Baranya, Tolna, Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki, a négy vármegyében a napi középhőmérséklet 27 Celsius-fok felett alakulhat. Somogy, Zala, Vas, Győr-Moson-Sopron, Veszprém, Komárom-Esztergom, Fejér, Pest, Jász-Nagykun-Szolnok és Békés vármegyékben a napi középhőmérséklet 25 fok felett alakulhat a hét utolsó napján.

Az előrejelzés szerint hétfőn és kedden Somogy, Baranya, Tolna, Bács-Kiskun és Csongrád-Csanád vármegyében alakulhat 27 Celsius-fok felett a napi középhőmérséklet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld

Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le

Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton

2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld

Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.

2026. Július 12. 13:00, vasárnap | Belföld

MTVA: a közszolgálati hírszolgáltatás összehangoltan és fokozatosan újraindul a közmédia felületein

Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon

2026. Július 12. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását

Hétfőn az Országgyűlés elfogadja az alaptörvény 17. módosítását. A köztársasági elnöknek öt napja lesz, hogy aláírja azt. Ha nem teszi meg, akkor megindítható ellene a megfosztási eljárás