Városlista
2025. június 2, hétfő - Anita, Kármen

Hírek

2024. December 24. 10:36, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Meteorológia: az erős, viharos szél miatt veszélyben lehetnek a szabadtéren elhelyezett karácsonyfák és díszítőelemek

Meteorológia: az erős, viharos szél miatt veszélyben lehetnek a szabadtéren elhelyezett karácsonyfák és díszítőelemek

Sokfelé erős, a Dunántúlon és az északi országrészben viharos lesz az északias szél kedden; elsősorban azokban a térségekben veszélyben lehetnek a szabadtéren elhelyezett karácsonyfák és díszítőelemek

- írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.

A közlés szerint a nap folyamán ismét egyre több helyen valószínű csapadék kelet, délkelet felől, de a magasban érkező enyhe levegő miatt a halmazállapot egyre inkább folyékony jelleget ölt, a kevéssel fagypont feletti hőmérséklet miatt pedig erősen olvadni fog majd a kialakult hóréteg. Az Észak-Dunántúlon és az északi tájakon a legkisebb a csapadék esélye.

Az MTI-hez eljuttatott figyelmeztető előrejelzésben azt írták, az Alföld déli részén, valamint a Dunántúl déli felében további havazás várható.

A kedd késő estig frissen lehulló és olvadozó hó általában legfeljebb 5 centiméter lesz, bár kisebb körzetekben ennél több is előfordulhat.
A Mecsek környezetében jelentősebb hóréteg is összegyűlhet. Itt az időnként viharos széllökések átmenetileg hordhatják a havat.

Az északi irányú szelet a Dunántúl északnyugati felében és északkeleten - Zemplén déli előterében és a Tisza-tó környékén - egyre gyakrabban kísérik óránkénti 70 kilométer feletti lökések, magasabb helyeken akár óránkénti 80-90 kilométeres lökések.

Az éjszakai órákra csak kis mértékben gyengül a légmozgás.

Címkék: időjárás, szél

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld

Parajd - Segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a sóbánya dolgozóinak családjait

Célzott segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a víz alá került parajdi sóbánya dolgozóinak családjait, és a helyszínen egyeztet a helyi vezetőkkel - közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben vasárnap.

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld

Nagy Márton: kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása

Kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása Magyarország számára! - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán vasárnap délelőtt.

2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s

A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -

2025. Június 01. 08:20, vasárnap | Belföld

Vágujhelyi Ferenc: rekordot döntött az eSZJA