Hírek
2026. Január 11. 08:23, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg
A következő egy-két éjszaka során még van esély - a péntekihez képest kisebb területen - mínusz 15 Celsius-fok alatti minimum-hőmérsékletre, emiatt vasárnapra virradóan északkeletre, hétfőre virradóan pedig délnyugatra van érvényben elsőfokú figyelmeztető előrejelzés - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombat este.
Azt írták, mínusz 20 fok köré most csak néhol hűlhet le a levegő.
Közölték azt is, nagyjából a 2000-es évek első feléig gyakran előfordult mínusz 20 fok alatti hőmérséklet, utána azonban ezek az események megritkultak; 2009-ben és 2010-ben még nagyobb területen mértek mínusz 20 fok alatti hőmérsékletet, de az ezt követő években elsősorban a fagyzugokban fordult elő ilyen hideg, és nem minden évben.
Általában mínusz 10 és mínusz 20 fok között alakult a legalacsonyabb téli hőmérséklet, és az is leginkább csak lokálisan - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld
Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél
Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 05. 08:00, szerda | Belföld
Hőség - Csaknem 400 helyen volt szabadtéri tűz a hőségriadó kihirdetése óta
Országszerte csaknem 400 szabadtéri tűzhöz vonultak ki a tűzoltók a legutóbbi hőségriadó kihirdetése, vagyis július 30. óta
