Hírek
2011. Szeptember 12. 07:13, hétfő |
Külföld
Forrás: OrientPress
Merényletek Afganisztánban: 12 halott

Ketten meghaltak, kilencvennyolcan pedig megsebesültek szombaton a kelet-afganisztáni Vardak tartományban, mikor robbanóanyaggal megtöltött teherautó csapódott a NATO helyi bázisának bejáratába.
További tíz ember vesztette életét pokolgépes merényletekben - a támadást a tálibok vállalták magukra.
A NATO tájékoztatása szerint civilek vesztették életüket a szombati terrortámadásban: a kisteherautó a bázison kívül robbant fel, a detonáció erejét pedig nagyrészt felfogta a katonai állomás köré vont védőkerítés. Szintén afgán civilek haltak meg a nap folyamán elkövetett más pokolgépes merényletekben is – a Pakisztáni határ melletti Paktika tartományban hat, Kunduz tartományban pedig négy emberrel végzett robbantás – utóbbiak között két gyerekkel is. A támadássorozatért a tálibok vállaltak felelősséget, akik a szeptember 11- i merényletek 10. évfordulója alkalmából megfogadták: az utolsó, Afganisztánban állomásozó amerikai katona távozásáig folytatják harcukat - olvasható a hirado.hu-n.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 20. 08:04, hétfő | Külföld
Volodimir Zelenszkij készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyinnal
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az ukrán államfő erről egy amerikai televíziónak adott, vasárnap sugárzott interjúban beszélt.
2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld
Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában
Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.
2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld
kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA
Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.
2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld
Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre
Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.