Városlista
2026. március 26, csütörtök - Emánuel

Hírek

2011. December 10. 15:00, szombat | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Melegszik a tenger

Melegszik a tenger

Folyamatosan melegszik az Északi-tenger, amely 2011-ben korábban kevés alkalommal tapasztalt hőmérsékleteket mutatott.

Novemberben az Északi-tenger felszíni hőmérséklete egy Közép-Európa feletti hosszan tartó őszi magas légnyomású időszak következtében emelkedett az 1969-ben kezdett feljegyzések óta mért harmadik legnagyobb értékre – közölte a német tengerhajózási és hidrográfiai hivatal (BSH) csütörtökön. A 11 Celsius-fokos hőmérséklet 1,4 Celsius-fokkal van az éves átlag felett.

A víz melegedésének hátterében az intenzív napsugárzás mellett a déli irányból érkező enyhe szelek állnak, melyek meleg atlanti-óceáni vizet hajtanak a La Manche-csatornán át a Jylland-félsziget északi részének irányába.

Az Északi-tenger vize csak Schleswig-Holstein és Alsó-Szászország partjainál volt hidegebb, mint a nyílt vízen – átlagosan egy Celsius-fokkal. Ennek oka, hogy a szárazföldi szelek a felszínre hajtják a hűvösebb vizeket.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest

Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld

Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig

Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.

2026. Március 26. 07:22, csütörtök | Belföld

MTVA: a hirado.hu minden hazai híroldalt maga mögé utasított a Facebookon