Hírek
2019. Május 23. 18:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Meleg, napsütéses idő várható a hétvégén

A hétvégén csak helyenként várható eső, jellemzően meleg, napsütéses idő várható 20-25 fokos maximumokkal - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.
Pénteken a Dunántúl nyugati felén kissé felhős, napos idő ígérkezik. Keletebbre közepesen vagy erősen felhős lesz az ég, több-kevesebb napsütés viszont ott is lehet. A középső és keleti országrészben fordulhat elő záporeső, nagyobb számban ezen belül is keleten, ahol elszórtan zivatar is kialakulhat. A szél megélénkül, a Dunántúlon helyenként megerősödik. A hajnali órákban 7-13 fok lesz, napközben 17-22 fokig melegszik a levegő, délnyugaton lesz a legmelegebb.
Szombaton napos idő várható. Főként a Dunától keletre elszórtan várható zápor, esetleg egy-egy zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet 7-12, a legmagasabb hőmérséklet 20-25 fok között várható.
Vasárnap is sok lesz a napsütés. Elszórtan várható zápor, néhol zivatar. Csak zivatar környezetében lehet szélerősödés. A minimumhőmérséklet 8-13 fok között valószínű. A maximumok 21-26 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld
Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett
A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.
2025. Június 04. 07:03, szerda | Belföld
Kapu Tibor várhatóan június 10-én indul a Nemzetközi Űrállomásra
2025. Június 03. 07:42, kedd | Belföld
Karácsony Gergely: pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban
Pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban a kormánynak szóló első figyelmeztetésként - jelentette be közösségi oldalán Budapest főpolgármestere.