Hírek
2021. Február 05. 16:09, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megugrott az építőiparban az álláskeresések száma
Az építőiparban jelentősen megugrott az álláskeresések száma - közölte a Jófogás hirdetési portál pénteken az MTI-vel miután a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó Trenkwalderrel áttekintették munkaerőpiaci adataikat.
A közlemény szerint az idei keresések alapján a legnagyobb növekedés egyértelműen az építőipari állásoknál látható, a legkelendőbb álláskategória még a szállítás és logisztika, a fizikai és a segédmunka, a személy- és vagyonvédelem, vendéglátás és idegenforgalom.
A 4700-nál is több álláshirdetést tartalmazó Jófogás adatai azt mutatják, hogy a járvány második hulláma az építőiparral kapcsolatos munkákat sújtotta legkevésbé.
Palocsay Géza, a Jófogást működtető Adevinta Classified Media Hungary Kft. ügyvezetője a közleményben kiemelte, hogy januárban 27 százalékos növekedést regisztráltak az építőipari álláskeresés kategóriában. Ez az egyetlen kategória, amely januárban még magasabb keresési számot is produkált, mint a második hullám előtt. Úgy látják, hogy Budapest és Pest megye mellett Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Győr-Moson-Sopron és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékben érhető el a legtöbb álláshirdetés.
Hozzátette, mindez összhangban van a szektort érintő állami támogatáscsomagokkal és így a lakossági részről növekvő kereslettel is. Úgy látják, hogy Budapest és Pest megye mellett Borsod-Abaúj-Zemplén, Hajdú-Bihar, Győr-Moson-Sopron és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyékben érhető el a legtöbb építőiparhoz kapcsolható álláshirdetés.
Hamrák Viktor, a Trenkwalder munkaerő-kölcsönzési üzletágvezetője rámutatott arra, hogy a különböző szektorokkal összehasonlítva az építőiparban sokkal hamarabb történt meg a visszarendeződés. Kérdés, hogy mekkora arányban, és milyen feltételek mellett tudják őket foglalkoztatni a rohamléptékben szaporodó építőipari megrendeléseknek köszönhetően - jegyezte meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 04. 14:00, szombat | Belföld
13,3 százalékkal több új autót helyeztek forgalomba az idei első fél évben
2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld
KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt
Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.
2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld
Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról
Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.
2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld
Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét
A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.
