Hírek
2018. Február 03. 05:03, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Megsemmisítenek vagy visszahívnak több veszélyes tűzijátékot
Megsemmisítenek vagy visszahívnak a piacról több veszélyes pirotechnikai eszközt, amely használat közben elmozdulhat vagy égési sérüléseket okozhat
- közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata a rendőrség honlapján pénteken. Mint írták, az illetékes hatóság megsemmisíti a Paketa márkájú, Bpata nevű, P2950 típusszámú kínai tűzijátékot, mert nem stabil, ezért a lövés iránya változhat, és a visszahulló alkatrészek égési sérüléseket okozhatnak. Ugyancsak megsemmisítik a Secret gift nevű, CF1601 típusú, szintén Kínából származó tűzijátékot, amelynél túl rövid túl rövid idő telik el a gyújtás és az elindulás között, ezért égési sérüléseket okozhat használójának.
Visszahívják a piacról a Panda Feuerwerk márkájú, Panic nevű, GP3062 típusszámú tűzijátékot, mert a nem megfelelő működés miatt akkumulátora instabillá válik, ezáltal a lövés iránya változik. Égési sérüléseket és halláskárosodást is okozhat.
Egyik termék sem felel meg a pirotechnikai irányelvben foglaltaknak és az európai szabványnak - közölték.
A termékek megtekinthetők a http://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/igazgatasrendeszet/veszelyes-pirotechnikai-termekek weboldalon.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
