Városlista
2026. augusztus 2, vasárnap - Lehel

Hírek

2012. Április 25. 07:01, szerda | Belföld
Forrás: OrintPress

Mégsem olyan vicces? - a bohócoktól való félelem egy betegség

Mégsem olyan vicces? - a bohócoktól való félelem egy betegség

Azok akik pánikolnak, általában az olyan szörnyektől ijednek meg mint a magas hangon visító hatalmas állatok.

Egy mostani kérdőíveken alapuló felmérés szerint sokaknak azonban a bohócok jelentik a félelem forrását - írja az MSNBC.

Sok ember az ijesztő kifejezést használja a bohócokra, de rengetegen számolnak be arról, hogy a vicces figurák a frászt hozzák rájuk.

A definíció szerint a bohócoktól való irracionális félelem a coulrofóbia, ahol a 'coulro' előtag, az ősi görög szóból ered, ami arra utal, hogy 'valaki, aki gólyalábakon megy.' A coulrofóbia tünetei - melyek akkor jelentkeznek, ha egy bohóc jelen van - között az izzadás, a hányinger, a rettegés, a gyors szívverés, sírás vagy sikítás és a düh mind megtalálhatóak.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 31. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Augusztus 02. 13:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Gajdos László: érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén a takarékossági felhívás nyomán

Érezhetően csökkent a vízfogyasztás Szentendrén, ezen belül is Pismány városrészben az önkéntes víztakarékosságra felszólító felhívás nyomán, ugyanakkor továbbra is érvényben marad a harmadfokú vízhasználati korlátozás

2026. Augusztus 02. 11:00, vasárnap | Belföld

Hőség - Változik az ügyfélszolgálatok rendje a NAV-nál a jövő héten

Az adóhivatal ügyfélszolgálatain jövő héten is intézhetőek az adóügyek, de a rendkívüli körülmények miatt a személyes ügyfélfogadást hétfőtől szerdáig a helyszínek adottságaihoz igazítják.

2026. Augusztus 02. 09:39, vasárnap | Belföld

Robert Fico: Szlovákia kész árammal segíteni Magyarországnak

A szlovák kormányfő szerint Paks leállítása példatlan energiakrízist eredményezne.