Városlista
2025. június 4, szerda - Bulcsú

Hírek

2019. Október 28. 05:00, hétfő | Külföld
Forrás: mti

Megölték az Iszlám Állam terrorszervezet vezetőjét

Megölték az Iszlám Állam terrorszervezet vezetőjét

Donald Trump amerikai elnök vasárnap reggel a Fehér Házból közvetített beszédében hivatalosan is bejelentette Abu Bakr al-Bagdadinak, az Iszlám Állam nevű terrorszervezet vezetőjének a megölését,

amelyet Szíria északnyugati részén hajtottak végre az amerikai erők vasárnapra virradóra.

"Abu Bakr al-Bagdadi halott" - hangoztatta az amerikai elnök.

A terroristavezér likvidálását Trump az amerikai kormányzat első számú nemzetbiztonsági céljának nevezte.

Donald Trump leszögezte: az amerikai katonák nagyszerű munkát végeztek, egyetlen amerikai sem sebesült meg. Al-Bagdadi földi maradványait azonosították.

Elmondta: al-Bagdani számos társát is megölték. Az épületben al-Bagdadi mellett 11 gyermek volt, őket épségben kimentették.

Az amerikai elnök közölte: rendkívül értékes dokumentumokat találtak az épületben az Iszlám Állam további terveiről, terrorakcióinak előkészítéséről. Harcolunk az Iszlám Állam és más terrorszervezetek teljes megsemmisítéséig - erősítette meg az Egyesült Államok elnöke.

Címkék: iszlám állam, terror

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 04. 07:15, szerda | Külföld

SZBU: az ukrán erők felrobbantották a Krími híd tartóoszlopait

Az ukrán erők víz alatti robbanószerkezetekkel felrobbantották kedden a Krími híd tartóoszlopait - közölte az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU).