Hírek
2018. November 15. 15:55, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Megölt egy csecsemőt egy majom az indiai Agrában

A kisfiút otthon szoptatta az édesanyja, amikor az állat egyszer csak megjelent, kikapta a csecsemőt a nő kezéből, majd eliramodott vele – írja a BBC hírportálja.
A majom megharapta a gyerek fejét, majd miután a botokkal és kövekkel felfegyverzett helyiek üldözőbe vették az állatot, az egyik szomszédos ház tetejére dobta a súlyosan megsebzett csecsemőt.
A kisfiút kórházba szállították, de belehalt sérüléseibe. A helyiek szerint a majomtámadások egyre gyakoribbá válnak a környéken.
A csecsemő nagybátyja, Dhirendra Kumar a BBC-nek nyilatkozva elmondta, a családot összetörte a tragédia.
"Túl sok majom van a környéken. Félelemben élünk. Rengetegszer kértünk segítséget a kormányzattól, de soha nem tettek semmit" - mondta a férfi, hozzátéve, hogy a gyerek édesanyja túlságosan zaklatott ahhoz, hogy beszéljen.
A Tádzs Mahalnak otthont adó Agrában két hónappal ezelőtt ugyancsak egy kisgyereket támadtak meg a majmok. A gyermek kórházban lábadozik. Májusban pedig két turistára támadtak majmok a Tádzs Mahalnál.
Élelmet keresnek, de közben elragadnak mindenfélét és támadnak is" - mondta egy helyi természetvédő aktivista, aki szerint a majmok sokkal agresszívabbá válnak, mivel kiszorulnak a természetes élőhelyeikről a városok terjeszkedése miatt.
Néhány helyi szervezet a majmok sterilizálást és védettségének megszüntetését sürgeti.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld
Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában
Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.
2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld
kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA
Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.
2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld
Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre
Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.