Hírek
2015. Október 27. 14:26, kedd |
Helyi
Forrás: Elek András-sajtóreferens
Megkezdődött a Vásárhelyi Képzőművészeti Szimpózium
Tíz művész alkot november második vasárnapjáig Hódmezővásárhelyen.
A 62. Vásárhelyi Őszi Tárlat megtekintésével hangolódnak a XVII. Képzőművészeti Szimpóziumon résztvevő művészek a két hetes közös alkotómunkára.
Immár 17. alkalommal rendezi meg Hódmezővásárhely városa ‑ a Nemzeti Kulturális Alap pályázati támogatásával ‑ a képzőművészeti szimpóziumot, amelynek célja, hogy a nagy múltra visszatekintő vásárhelyi festőiskola hagyományaira támaszkodva de a jelen művészeti törekvéseivel összhangban szülessenek sokszínű alkotások a szimpóziumon résztvevő művészek két hetes együtt gondolkodásának eredményeként. A november 8-áig tartó szimpózium alatt számos programon vesznek részt az alkotók: többek között alkotói kirándulást szerveznek a mártélyi holtághoz és a kardoskúti pusztára, halottak napi megemlékezésen tisztelegnek a művészelődök előtt, valamint a Tornyai-múzeum "nyitott műtermében" egy közös vászonra készülő műbe is belefognak. A művészek minden évben egy-egy itt készült alkotásukkal gazdagítják a Tornyai János Múzeum kortárs képzőművészeti gyűjteményét.
A különböző szemléleteket valló tíz alkotó, Bíró Botond grafikusművész, Czene Márta festőművész, Horváth Roland festőművész, Jakucs János festőművész, Kéri László festőművész, Kurucz István András festőművész, Nagy Attila szobrászművész, Pinczés József festőművész, Takáts Márton festőművész és V. Nagy Nándor szobrászművész Vásárhely ihlette munkáiból jövőre nyílik kiállítás.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 11. 06:56, csütörtök | Sport
Európa-liga - A Ferencváros nagy lépést tehet a nyolcaddöntő felé is
2025. December 11. 06:55, csütörtök | Életmód
Óránként akár 150 hullócsillagot is lehet látni a Geminidák meteorraj érkezésével szombat éjszaka
Óránként akár 150 hullócsillagot is meg lehet számolni az év várhatóan leglátványosabb hullócsillag-záporát produkáló Geminidák meteorraj érkezésével.
2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld
Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók
2025. December 11. 06:51, csütörtök | Kék hírek
Újabb négy őrizetbe vétel a Szőlő utcai ügyben
A nyomozó ügyészség újabb négy embert őrizetbe vett, közülük eddig hármat gyanúsítottként kihallgatott a Szőlő utcai ügyben - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) szerdán az MTI-vel.
