Hírek
2019. Június 28. 18:08, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Meghosszabbították a jelentkezést a Fölszállott a pávára

Meghosszabbították a verseny jelentkezési határidejét, így még vasárnap éjfélig jelentkezhetnek a 6 és 14 év közötti gyerekek a Fölszállott a páva című népzenei és néptánc tehetségkutatóra
- hangzott el az M1 csatorna pénteki adásában. Sikentáncz Szilveszter, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület elnöke a műsorban elmondta, hogy a televíziós tehetségkutatóra eddig mintegy 1500 gyermek jelentkezett négy kategóriában. Az előválogatókat szeptemberben tartják, majd 48 produkció juthat be a versenyre, amelynek élő elődöntői novemberben kezdődnek.
Hozzáfűzte, hogy a mintegy 30 éves egyesület rendszeresen szervez olyan eseményeket, amelyeken a gyermekek megmutatkozhatnak, az ország minden régiójában rendeznek csoportos és szólista gyermekfesztiválokat, számos országos rendezvénynek pedig a szakmai partnerei. Az egyesület a legfontosabb közeget, az utánpótlást tudja biztosítani - hangsúlyozta.
A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA), a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt., valamint a Hagyományok Háza - szakmai partnerével, az Örökség Gyermek Népművészeti Egyesülettel közösen - harmadszor is meghirdeti a Fölszállott a páva című népzenei és néptánc tehetségkutató versenyt a gyermek korosztály részére.
A 6 és 14 év közötti gyerekek a www.hagyomanyokhaza.hu és a www.folszallottapava.hu oldalon jelentkezhetnek az autentikus magyar népzene, néptánc és népdal bármely tájegységhez, vagy a magyarországi nemzetiségek helyi hagyományaihoz kötődő produkciókkal.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:45, csütörtök | Belföld
Lázár János: aki a közutat versenyzésre használja, az a többi közlekedő életére tör
2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld
A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter
Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -