Hírek
2019. Október 09. 05:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Meghalt két tűzszerész egy bomba robbanásában Lengyelországban

Két lengyel tűzszerész meghalt, három súlyosan, egy pedig könnyebben megsebesült, amikor felrobbant az a második világháborús bomba, amelyet hatástalanítása próbáltak a sziléziai Kuznia Raciborska melletti erdőben
- közölte kedden a Polsat News lengyel kereskedelmi hírtelevízió a kormány biztonsági központjára hivatkozva. A helyszínre tűzoltókat, mentőhelikoptereket és mentőautókat irányítottak.
A Polsat News-nak nyilatkozó helyi polgármester szerint az említett erdő "tele van fel nem robbant lövedékekkel".
Lengyelországban gyakran találnak második világháborús bombákat. Idén több lengyel helységben átmeneti kitelepítéseket kellett elrendelni a robbanótestek hatástalanítása miatt.
Tavaly decemberben 25 ezer embert költöztettek ki ideiglenesen otthonából Police északnyugat-lengyelországi városban egy 250 kilogrammos háborús bomba miatt: ez volt az egyik legnagyobb ilyen jellegű akció. A keddihez hasonló baleset évek óta nem történt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 19. 09:01, vasárnap | Külföld
Donald Trump és politikája ellen tüntettek az Egyesült Államok számos nagyvárosában
Donald Trump elnök és politikája elleni tiltakozásul összehangolt tüntetéseket tartottak az Egyesült Államok számos nagyvárosában szombaton.
2025. Október 19. 08:57, vasárnap | Külföld
kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg az USA
Az amerikai hadsereg feltételezett kábítószer-csempész tengeralattjárót semmisített meg - közölte Donald Trump elnök szombaton.
2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld
Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre
Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.