Hírek
2016. Január 13. 07:40, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Még nincs járvány, de érdemes oltatni
Magyarországon még nincs influenzajárvány, így még érdemes beadatni a vírus elleni védőoltást - hívja fel a figyelmet az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ).
Az ÁNTSZ MTI-hez eljuttatott közleménye szerint január 4. és 10. között az országban 7400-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel.
Közölték azt is, hogy az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC) és az Egészségügyi Világszervezet (WHO) közös jelentése szerint a 2015/16-os szezonban december közepén a kontinens északi és déli részén megkezdődött az influenzavírusok terjedése.
Az európai összesítés szerint az 51. héttől kezdődően hétről hétre egyre nagyobb arányban igazolják az influenzavírusok jelenlétét.
A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint a 2015/16-os szezonra kifejlesztett, influenza elleni oltóanyagban található vírustörzsek antigénszerkezete hasonló a kontinensen eddig kimutatott vírusokhoz, így az oltás hatékony védelmet nyújthat a kellemetlen tüneteket okozó, súlyos vagy akár halálos szövődményekkel járó betegség ellen.
Az oltás beadása után a védettség kialakulásához 10-14 nap szükséges, így aki a következő napokban kéri a védőoltást, számíthat arra, hogy mire az influenzajárvány eléri Magyarországot, szervezete már felkészül a fertőzés elleni védelemre - írta az ÁNTSZ.
Kiemelték azt is, hogy a 60 év felettiek, bizonyos krónikus betegségekben szenvedők, a várandós nők, továbbá az egészségügyi és a szociális intézményekben dolgozók térítésmentes oltásra jogosultak, amelyet háziorvosuktól, illetve foglalkozás-egészségügyi orvosuktól kérhetnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 20. 07:15, péntek | Belföld
Orbán Viktor: azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot
Azok zárták el a Barátság kőolajvezetéket, akik fölrobbantották az Északi Áramlatot: ezek az ukránok
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.
2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld
843 kilométer közút felújítását tervezik idén
A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.
