Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2018. Augusztus 27. 12:57, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Mától változik a balatoni hajók, kompok menetrendje

Mától változik a balatoni hajók, kompok menetrendje

Mától utóidényi menetrend szerint közlekednek a hajók és a kompok a Balatonon - közölte a Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) internetes oldalán (www.balatonihajozas.hu).

A szeptember 9-éig tartó hajózási utóidényben kevesebb járat indul. A BAHART 13 kikötőből továbbra is indít sétahajó-járatokat, jár a vízitaxi és hétvégenként a gyorshajó is.

A komp rövidebb ideig közlekedik. Szeptember 30-ig Szántód felől 6.40 és 20.00 óra között, Tihany felől 7.00 és 20.20 között 40 percenként indulnak a járatok. A mentidő nyolc perc.

Címkék: balaton, hajó, komp, menetrend

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 16. 14:00, csütörtök | Belföld

Az euró bevezetéséről is egyeztetett a Tisza szakértője és Varga Mihály

Varga Mihály jegybankelnök meghívására bemutatkozó találkozóra ment a Magyar Nemzeti Bankba (MNB) Kármán András, a Tisza Párt költségvetési és adópolitikai szakértője.

2026. Április 16. 09:00, csütörtök | Belföld

NAV: éjfélkor lejár a gépjárműadó befizetésének határideje

Szerda éjfélkor jár le a gépjárműadó befizetésének határideje. Még mintegy egymillió autós nem rendezte gépjárműadóját - figyelmeztetett kora reggel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 16. 07:04, csütörtök | Belföld

Magyar Péter lemondásra szólította fel a köztársasági elnököt

Magyar Péter, a Tisza Párt vezetője lemondásra szólította fel Sulyok Tamás köztársasági elnököt szerdán, kettejük megbeszélésén. Az államfő a Tisza Párt vezetőjének elmondása szerint jelezte: \"megfontolja a felvetést\".