Hírek
2016. Június 03. 17:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Második világháborús bombát találtak a fővárosban

Elszállítják a helyszínről azt a második világháborús bombát, amelyet pénteken találtak egy építkezésen Budapesten, az Infoparknál - tájékoztatta a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje az MTI-t.
Várkonyi Melinda közölte: egy SC típusú, 250 kilós német repesz-rombolóbomba került elő, amelyben benne voltak ugyan a gyújtószerkezetek, de a kondenzátorok lemerültek, így működésképtelen volt, nem kellett hatástalanítani a helyszínen.
Korábban a bomba vizsgálatának idejére lezárták a Magyar Tudósok körútját, a Gábor Dénes utat, a Neumann János utcát, a Magyar Nobel-díjasok útját, a Pázmány Péter sétányt, valamint a Rákóczi híd budai lehajtóját. Ezt a korlátozást hamarosan feloldják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld
Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett
A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.
2025. Június 04. 07:03, szerda | Belföld
Kapu Tibor várhatóan június 10-én indul a Nemzetközi Űrállomásra
2025. Június 03. 07:42, kedd | Belföld
Karácsony Gergely: pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban
Pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban a kormánynak szóló első figyelmeztetésként - jelentette be közösségi oldalán Budapest főpolgármestere.