Hírek
2015. Június 10. 15:10, szerda |
				Helyi				
Forrás: Elek András-sajtóreferens
				
				Mártély örök
				Fotószimpózium a Tisza holtág "festői" természeti világában.
Mártély immár több mint egy évszázada "örök" témát ad a hódmezővásárhelyi és a városhoz kötődő képzőművészeknek. Június második hetében tizenhat országosan elismert fotóművész alkot együtt a Tisza holtág partján a XIII. Vásárhelyi Fotószimpózium keretében. A fotográfusok egy hetes közös gondolkodásának célja Mártély "negatívon" és memóriakártyán" történő művészi megörökítése.
	
	Az elmúlt tizenkét alkalommal nyolc kötelező és két "szabadon választott" témát jártak körül a fotószimpóziumokon alkotó neves fotóművészek, akik mintegy háromszáz felvételen keresztül mutatták be Hódmezővásárhely városának gazdag örökségét. A Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete Fotóművészeti Tagozatának művészei minden évben egy héten át az önkormányzat által javasolt tematika alapján készítik el fotósorozatukat. Az itt alkotó fotográfusok „messziről jött emberként” olyan részleteket fedeztetnek fel a város épített, szellemi és emberi kincseiben, amelyek mellett a „mindennapok rohanásában” elmenvén fel sem tűnik, hogy micsoda érték és szépség lakozik Vásárhelyen. – mondta Nagy Imre, a Tornyai János Múzeum igazgatója a szimpóziumok első tíz évét összegző kiállításon.
A "holtág partján" jelenleg tizenhat fotóművész alkot. Balla András, Berényi Gyula, Csordás Gábor, Dömötör Mihály, Fekete István, Gál András, Gránitz Miklós, H. Csongrády Márta, Herbst Rudolf, Kovács Kata, Kozák Albert, Módos Gábor, Németh Andrea, Süli István, Szél Ágnes és Vajda János most készülő felvételeit jövőre tekintethetik meg az érdeklődők Hódmezővásárhelyen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 04. 07:47, kedd | Helyi
Bajnokok Ligája - A 4. fordulója programja: Liverpool-Real és PSG-Bayern
A Szoboszlai Dominiket és Kerkez Milost foglalkoztató Liverpool a Real Madridot fogadja kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája alapszakaszának negyedik fordulójában.
2025. November 04. 07:45, kedd | Helyi
Meteorológia: átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október
Átlag közeli hőmérsékletű és száraz volt az október - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján hétfőn.
2025. November 04. 07:36, kedd | Helyi
Navracsics Tibor: Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik
Magyarország az uniós forrásokat leghatékonyabban felhasználó tagállamok közé tartozik.
2025. November 03. 07:15, hétfő | Helyi
Labdarúgó NB I - Legyőzte a Zalaegerszeget és élre állt a Debrecen
A Debreceni VSC hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.
