Városlista
2026. március 25, szerda - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2019. Február 08. 13:01, péntek | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Magyarországon is egyre több gyerek küzd magatartászavarral

Magyarországon is egyre több gyerek küzd magatartászavarral

Egyre több gyerek küzd magatartászavarral Magyarországon - mondta Kalamár Hajnalka klinikai pszichológus péntek reggel az M1 aktuális csatornán.

A pszichológus elmondta, a magatartászavar valójában azt jelenti, hogy a gyermek nehezen alkalmazkodik bizonyos helyzetekhez, legalábbis lassabban, mint ahogy azt a társadalom elvárja.

Kalamár Hajnalka szerint bizonyos relaxációs gyakorlatok - mint a légzés lelassítása - sokat segíthetnek ezen a helyzeten, s hozzájárulhatnak a tudatos jelenlét kialakulásához.

Ugyanakkor az is jó lenne, ha például a testnevelésórákon a tanárok nem csak a terhelésre, de a lazításra is időt szánnának - fűzte hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 24. 16:00, kedd | Életmód

A vízóraaknák, pincék fogságába került békák megmentésére kéri a lakosságot az MME

A vízóraaknák, pincék fogságába került békák megmentésére kéri a lakosságot a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME).

2026. Március 24. 14:00, kedd | Életmód

Szent Ferenc csontjait visszahelyezték Assisi bazilikájának kriptájába

Assisi bazilikájában vasárnap éjszaka visszahelyezték a kriptába Szent Ferenc földi maradványait, amelyek egy hónapig voltak láthatók a szent halálának 800. évfordulója alkalmából.

2026. Március 22. 13:00, vasárnap | Életmód

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 12. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Március 21. 08:32, szombat | Életmód

Lantos Csaba: Magyarország világelső a megtermelt villamosenergián belüli napenergia arányában

Magyarország világelsővé vált abban, hogy a megtermelt villamos energián belül mekkora arányt képvisel a napenergia - hangsúlyozta az energiaügyi miniszter pénteken Miskolcon, az MVM csoport új alállomásának átadásán.