Hírek
2019. Március 22. 13:35, péntek |
Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: pixabay
Magyarországon fogták el az Iszlám Állam egyik magas rangú terroristáját

Az Iszlám Állam egyik magas rangú vezetőjét fogtak el a Fővárosi Nyomozó Ügyészség a Terrorelhárítási Központtal együttműködve pénteken Magyarországon - közölte az M1 Híradója.
Információk szerint a férfi 30 év körüli, szír állampolgár. A ISIS terrorszervezet katonai veresége után érkezett Magyarországra. Személyazonosságának ellenőrzésekor derítette ki a TEK, hogy a férfi a terrorszervezet emírjeként öngyilkos merényleteket szervezett és kivégzéseket irányított.
A dzsihadista terroristát pénteken délelőtt a nyírbátori menekültügyi központban kapták el.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld
Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe
Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.
2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé
A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin
2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld
Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett
A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.