Hírek
2025. Április 10. 09:13, csütörtök |
Belföld
Forrás: LGR
Magyar módszerrel a kiégés ellen
Téged milyen tényezők mozgatnak munkád során? Szeretnéd, ha a fizetésed mellett egyéb módokon is elismernének? Légy része egy magyar módszer kidolgozásának, és értékes nyereményeket is bezsebelhetsz!
Így küzdhetsz a munkahelyi kiégés ellen egy új hazai módszerrel!
Te hosszú évek után is megtalálod még az örömöt a munkádban? Segíts a kutatóknak egy egyedülálló magyar módszer létrehozásában, és közben zsebelj be értékes nyereményeket!
A kutatók és HR-szakértők hosszú évtizedek óta keresik a választ arra, hogy milyen motivációk vezérelnek minket, miközben napunk jelentős részét munkahelyünkön töltjük. Abban a legtöbb szakember egyetért, hogy a fizetésen túl egyéb tényezők is szerepet játszanak abban, hogy valaki mennyire érzi jól magát, mennyire hatékony a munkahelyén.
Fontosak a motivációk
Van, akire az hat serkentően, ha csapatban, folyamatosan új ingerek között dolgozhat; van, akinek csak egy-egy mértékadó kolléga napi véleménye fontos; megint mások számára pedig teljes nyugalom szükséges a kiteljesedéshez.
Sokaknak motiváló, ha biztosított számukra a folyamatos szakmai fejlődés, ha érzik az előrelépés lehetőségét, ha rendszeres visszajelzést kapnak a munkájukról feletteseiktől, vagy ha van olyan jutalmazási rendszer a munkahelyükön, mellyel elismerik a kiemelkedő teljesítményt.
A fenti példákból is kitűnik, hogy az anyagiakon túl igen sokrétűek motivációink, és egyáltalán nem biztos, hogy egy-egy jutalom vagy dicséret mindenkire ugyanúgy hat. Ennek felderítésével foglalkozik most egy egyedülálló magyar kezdeményezés, amelyhamarosan felrázhatja a hazai munkaerőpiacot.
Segíts a kutatásban, és nyerj!
A Lounge Research kutatói által összeállított kérdőív arra keresi a választ, hogy egyes emberek számára milyen munkakörnyezet az ideális. A kérdések figyelembe veszik, hogy milyen kölcsönhatások érnek minket munkahelyünkön, milyen cselekvések okoznak örömet a munkánkban, és milyen körülmények között érezzük leginkább harmonikusan magunkat.
A kérdőív kitöltése segít, hogy a magyar munkahelyek minél több ember számára válhassanak motiváló, inspiráló környezetté, ráadásul a kitöltők között értékes vásárlási utalványokat sorsolnak ki a kutatás szervezői.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
2026. Május 27. 11:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: költségvetési biztost kap az MTVA és az NMHH
2026. Május 27. 09:00, szerda | Belföld
Meteorológia: szerdán hevesebb zivatarok lehetnek a nyugati és a keleti határszélen
Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki szerdán a Dunántúl nyugati, délnyugati részein és az északkeleti határ közelében - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéséből.
