Városlista
2026. február 2, hétfő - Karolina

Hírek

2012. Június 30. 05:00, szombat | Sport
Forrás: MTI

Magyar győzelemmel zárult Németország legnehezebb terepfutó-versenye

Magyar győzelemmel zárult Németország legnehezebb terepfutó-versenye

Wermescher Ildikó nyerte a héten rendezett Zugspitze-Ultratrailt, Németország legnehezebb hegyi ultramaratoni versenyét, amelyen a futóknak 100 kilométeres távot, és összesen 5420 méter szintkülönbséget kellett leküzdeniük.

Zahorán Ádám, a 2008-as Bécs-Pozsony-Budapest Szupermaraton ezüstérmese, Wermescher klubtársa pénteken arról tájékoztatta az MTI-t, hogy az Alpokban rendezett viadalon nemcsak a német, hanem az európai élmezőny tagjai is részt vettek.
A beszámoló szerint Wermescher először 78 kilométer után állt az élre, ám ezután combizomgörcs miatt lassabban tudott csak haladni, és legfőbb riválisa, Andrea Calmbach visszaelőzte. A magyar atléta aztán a 91. kilométernél ismét előzött, és végül kilencperces előnnyel, 14:18:36 óra alatt diadalmaskodott.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 07:33, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a rangadót

A címvédő Ferencváros egygólos mérkőzésen nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 20. fordulójának vasárnapi rangadóján.

2026. Február 02. 07:25, hétfő | Sport

Női vízilabda Eb - Az izraeliek elleni győzelemmel elődöntős a magyar válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott a várakozásnak megfelelően fölényesen, 22-6-ra nyert vasárnap az izraeli csapat ellen, ezzel elődöntőbe jutott a funchali Európa-bajnokságon.

2026. Február 01. 12:00, vasárnap | Sport

Női vízilabda Eb - Közel az elődöntőhöz a magyar válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 5-4-re kikapott a címvédő holland csapattól a funchali Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, az egygólos vereséggel azonban elődöntőbe jut, ha vasárnap győz az izraeliek ellen.

2026. Február 01. 08:28, vasárnap | Sport

A Liverpool hátrányból fordítva verte a Newcastle-t