Városlista
2025. június 4, szerda - Bulcsú

Hírek

2018. Június 17. 17:34, vasárnap | Belföld
Forrás: Shiri Zsuzsa, az MTI tudósítója jelenti:

Magyar film nyerte a nemzetközi diákfilmfesztivált

Magyar film nyerte a nemzetközi diákfilmfesztivált

Szentpéteri Áron Láthatatlanul című rövidfilmje nyerte meg Tel-Avivban a diákfilmfesztivál nemzetközi versenyét.

Magyar sikerrel zárult szombat este a június 10-16-ig rendezett rangos diákfilmfesztivál, amelyen huszonnyolc ország negyvenhét alkotása közül a budapesti Színház- és Filmművészeti Egyetem diákja, Szentpéteri Áron nyerte meg a versengést.

Szentpéteri Áron rendezése a cannes-i filmfesztiválon debütált a vizsgafilmek között, s egy találkozás története, amely az emberi kapcsolatok bizonytalan és láthatatlan határairól szól.

A magyar filmszakma izraeli elismertségét jelzi, hogy a fesztivál díszvendége volt Mundruczó Kornél, akinek három filmjét is levetítették, és két mesterkurzust is tartott, egyiket a Fehér Isten című film társforgatókönyv-írójával és szintén díszvendégével, Wéber Katával közösen.

Mundruczó Kornél elmondta, hogy nem először jár filmjeivel Izraelben, korábban helyi szakmai versenyeken vett részt és zsűrizett is Tel-Avivban, illetve Jeruzsálemben.

A diákok nemzetközi versenyében két magyar alkotás indult, a győztes film mellett komoly elismerést aratott Freund Ádám Földiek című műve is.

A diákfilmesek seregszemléjének zsűrielnöke, Mayan Cohen elmondta, hogy az itteni egyetemen jól ismerik a magyar alkotókat és munkásságukat, és fontosnak érezték meghívásukat és részvételüket a fesztiválon.

A tel-avivi magyar nagykövetség anyagilag is támogatta a művészek és alkotásaik eljutását a rendezvényre. Berényi László kulturális attasé bejelentette, hogy a tel-avivi magyar filmnapok felélesztését tervezik, amely a kortárs hazai alkotások izraeli bemutatásának újabb fóruma lehet, és tovább erősítheti a kultúra területén a kiváló gazdasági és politikai kapcsolatokat a két ország között.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld

Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett

A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.

2025. Június 03. 07:42, kedd | Belföld

Karácsony Gergely: pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban

Pénteken rövid időre leállítjuk a közlekedést a városban a kormánynak szóló első figyelmeztetésként - jelentette be közösségi oldalán Budapest főpolgármestere.