Hírek
2012. Július 28. 21:40, szombat |
Sport
Forrás: MTI Fotó: Illyés Tibor
London 2012 - Hosszú Katinka negyedik 400 m vegyesen
Hosszú Katinka a negyedik helyen végzett 400 méteres vegyesúszásban a londoni olimpián. A számot világcsúccsal nyerte a mindössze 16 éves kínai Si-ven Je (Shiwen Ye).
A 23 esztendős magyar versenyző nagyszerűen kezdett, pillangón jelentős előnyre tett szert, amiből háton ugyan valamennyit elveszített, de a táv felénél így is elsőként fordult.
Mellen ráúsztak riválisai, és vissza is csúszott a harmadik helyre, majd a gyorson látszott, hogy nem tudja megfogni az élen haladó kínai, amerikai duót, a végére pedig elfáradt, így még egy kínai ellenfele megelőzte őt.
"Az első 200-on általában nagyon jó vagyok, de muszáj is volt jönni. Mindent beleadtam, alig bírtam kimászni a medencéből, most ez ennyire volt elég - mondta az MTI-nek Hosszú Katinka. - Nem érzek csalódottságot, hiszen olimpiai döntőt eddig még soha nem úsztam, előzőleg tizenkettedik voltam, most meg negyedik, úgyhogy javuló a tendencia. Van még három számom, azokra összpontosítok most már, például a 200 pillangóra, mert a pillangó most a vegyesen is nagyon jól ment".
Eredmények:
női 400 m vegyes, olimpiai bajnok:
------------------------------
Je Si-ven (Ye Shiwen, Kína) 4:28.43 perc - világcsúcs (régi: 4:29.45 perc, Stephanie Rice (ausztrál), 2008.08.10., Peking)
2. Elizabeth Beisel (Egyesült Államok) 4:31.27
3. Li Hszüan-hszü (Li Xuanxu, Kína) 4:32.91
4. HOSSZÚ KATINKA 4:33.49

Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 20. 10:00, péntek | Sport
Európa-liga - Egygólos hátrányba került a Ferencváros Razgradban
2026. Február 19. 07:16, csütörtök | Sport
Bajnokok Ligája - Hatgólos döntetlent játszott az Atlético Madrid
Két góllal is vezetett, végül csak 3–3-as döntetlent ért el az Atlético Madrid szerdán a Club Brugge vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.
2026. Február 18. 06:48, szerda | Sport
Bajnokok Ligája - Lisszabonban került előnybe a Real Madrid
A 15-szörös győztes Real Madrid 1-0-ra nyert a Benfica otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája rájátszásának első fordulójában, a nyolcaddöntőbe jutásért zajló párharc keddi, első mérkőzésén.
2026. Február 17. 09:00, kedd | Sport
Milánó 2026 - Pavlova: ennél jobban nem csinálhattuk volna
A Pavlova Maria, Sviatchenko Alexei műkorcsolyázó páros női tagja szerint két tökéletes programot futottak partnerével a milánói téli olimpián, melyen negyedik helyen végeztek.
