Hírek
2020. Szeptember 06. 17:05, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Lezárt akta: Fejszével ütötte fejbe
Emberölés bűntett kísérletére minősítették át a bűncselekményt a Bács-Kiskun megyei nyomozók.
A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársai 2019. október 10-én 14 órakor életveszélyt okozó testi sértés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vettek egy 55 éves tiszaalpári lakost.
A férfi a gyanú szerint elfogás előtti nap este az egyik tiszaalpári lakóházban, egy fejszével fejbe ütötte az ott lakó 47 éves férfit, aki a bántalmazás következtében életveszélyes sérülést szenvedett.
A rendőrök előterjesztést tettek a gyanúsított letartóztatásának indítványozására, amit az illetékes járásbíróság el is rendelt.
A beszerzett bizonyítékok alapján a nyomozók emberölés bűntett kísérletére minősítették át a bűncselekményt.
A nyomozást befejezték a rendőrök, és az iratokat vádemelési javaslattal átadták az illetékes ügyészségnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 15:00, szombat | Belföld
A polgármesterek fizetésének befagyasztását és a havi költségtérítés megszüntetését kezdeményezi a Tisza egy képviselője
2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról
Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld
Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten
Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.
2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld
Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.
