Hírek
2019. Március 29. 17:05, péntek |
Kék hírek
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Letartóztattak egy afgán embercsempészt Pécsen

Elrendelte a letartóztatását a Pécsi Járásbíróság pénteken egy afgán férfinek, aki a gyanú szerint nyolc honfitársát akarta Ausztriába csempészni.
A Pécsi Törvényszék pénteki, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint az egy hónapig tartó kényszerintézkedést több személynek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészés bűntettének alapos gyanúja miatt rendelték el.
A gyanúsított kedd éjjel a magyar-horvát határ baranyai szakaszához közel nyolc, feltehetően afgán embert vett fel egy bérelt személyautóba, és a gyanú szerint Ausztriába akarta eljuttatni őket.
A rendőrség nem sokkal később ellenőrizni akarta a járművet, de a gyanúsított nem állt meg, hanem nagy sebességgel egy áruház parkolójába hajtott. A sofőrt és utasait végül ott tudták igazoltatni.
A rendőrök megállapították, hogy a külföldiek illegálisan lépték át a magyar határt, azért, hogy más európai államba menjenek tovább – áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 18. 07:56, hétfő | Kék hírek
Holtan találtak meg egy terepfutót borsodban
Holtan találtak rá egy terepfutó verseny szombaton eltűnt résztvevőjére vasárnap a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Cserépfalunál - közölte a vármegyei rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-vel.